Mezoterapia na porost włosów - działa?

By piątek, grudnia 05, 2014

Alopecja, powszechnie określana wypadaniem włosów lub łysieniem, jest problemem dotyczącym utraty włosów z głowy i ciała. Dotyczy ona wielu ludzi na całym świecie, zarówno kobiet jak i mężczyzn, ale różni się typem i intensywnością wypadania włosów. Samo słowo jest jednak częściej używane w kontekście określenia typu łysienia męskiego – częściowego lub  całkowitego braku włosów na skórze głowy, z ograniczonym lub całkowitym zanikiem wzrostu włosów.
Czym jest mezoterapia na porost włosów?

Mezoterapia jest alternatywną metodą, które pomaga w leczeniu łysienia u mężczyzn i kobiet poprzez zmniejszenie wypadania włosów, pobudzenie wzrostu włosa i spowolnienie łysienia typu męskiego. Jest to proces, który reguluje poziom białka, witamin i innych składników odżywczych oraz czynników wzrostu w skórze głowy osób cierpiących na nadmierne wypadanie włosów. Odbywa się to poprzez wstrzykiwanie w skórę głowy odżywczych wzmacniaczy w celu nawilżenia i odżywienia problematycznych obszarów. Obejmuje to również inicjowanie metabolizmu komórkowego, eliminowanie infekcji oraz pobudzanie i przyspieszanie wzrostu włosów, poprawia krążenie krwi w skórze głowy oraz wzmacnia i pobudza mieszki włosowe do tworzenia gęstych, grubych, mocnych zdrowych kosmyków. Jest to zabieg stosunkowo krótki w porównaniu do jego odpowiedników, pomaga stopniowo przywrócić równowagę hormonalna i neutralizuje działanie hormonu DHT, prowadząc do przyspieszenia wzrostu nowych pasm włosów.

Techniczne informacje o zabiegu:
Mezoterapia na porost włosów dotyczy metody wstrzykiwania bogatej w składniki odżywcze substancji w mezodermę głowy-  to warstwa znajdująca się pod naskórkiem, który służy jako łącznik pomiędzy tkanką tłuszczową, a tkanką skórną. Odbywa się to za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii, który wyposażony jest w sterylne igły, które wstrzykują roztwór w skórę głowy. Preparat do zabiegu, dobierany jest przez specjalistę po konsultacji z klientem. Jednym z preparatów przynoszących najlepsze efekty zabiegów jest środek XL Hair oraz Dermaheal HL. Zawierają ponad 50 substancji aktywnych ukierunkowanych na poprawę wzrostu i jakości włosa. W jego skład wchodzą m. in. biotyna, żeń szeń, retinol, tokoferol, oligopeptydy, hydrolizowany kwas hialuronowy i wiele innych substancji istotnych dla porostu włosów. Zabieg ten zazwyczaj wymaga serii tj 8-10 zabiegów, jeden raz w tygodniu i trwa około 30 minut. Trzeba być cierpliwym i spokojnie czekać na efekty, które widoczne są dopiero po 5-ciu zabiegach. Skuteczność zastosowanej substancji, zależy od prawidłowego określenia przyczyny wypadania włosów. Ponieważ zawiera ona zwykle witaminy, składniki odżywcze i inne przyjazne związki, dlatego leczenie uważane jest na bezpieczne i przebiega zwykle bez skutków ubocznych czy reakcji alergicznych. Osoby, które poddają się tym zabiegom nie odczuwają w ogóle bólu lub mają minimalny dyskomfort nieporównywalny z perspektywą pozbycia się chronicznego problemu łysienia. Jednak osoby ze zmianami skórnymi, stanami zapalnymi, cukrzycą, hemofilia i ciążą nie powinny korzystać z tego typu zabiegów, ponieważ może to utrudnić lub zaszkodzić ich stanie zdrowia. Innym problemem skóry głowy i włosów, który może być leczony mezoterapią jest łupież. Powinna być ona stosowana tylko w przypadku poważnych problemów z łupieżem, tylko po uprzedniej konsultacji z dermatologiem i określeniu przyczyn łupieżu oraz tylko wtedy gdy lekarz to doradzi.

Pielęgnacja i podtrzymanie efektów:
Mezoterapia może zapobiec konieczności transplantacji włosów i jest alternatywą innych bolesnych i kosztownych zabiegów. Dla szybkich i najlepszych rezultatów, osoby stosujące mezoterapię powinny utrzymywać zdrową dietę, wyeliminować spożywanie posiłków Fast-foodowych i toksyn oraz systematycznie przestrzegać reżimu fitness i regularnie ćwiczyć. Dodatkowo można uzupełniać terapię stosując preparaty do pielęgnacji domowej, np. specjalny szampon oczyszczający i serum.

Mam nadzieje, że ten post pomoże Ci podjąć właściwą decyzję ! J Dajcie znać, jeśli próbowaliście tej metody i jak to na Was zadziałało.

Zobacz także

1 komentarze

  1. 53 years old Mechanical Systems Engineer Nathanial Simnett, hailing from Oromocto enjoys watching movies like Body of War and Kayaking. Took a trip to Garden Kingdom of Dessau-Wörlitz and drives a Ferrari 340 Mexico Coupe. strona

    OdpowiedzUsuń