5 top miejsc na spędzenie weekendu w SPA po Nowym Roku

By wtorek, grudnia 23, 2014 ,

Pobyt w SPA to coraz częściej wybierana przez Polaków forma spędzania wolnego czasu. Krótki pobyt w hotelu, w którym można się oddać się błogiemu lenistwu, a jednocześnie skorzystać z różnorodnych zabiegów relaksujących i kosmetycznych, jest doskonałym sposobem, aby wypocząć i nabrać sił. Niekoniecznie trzeba spędzić w Spa tydzień czy dłużej. Czasem wystarczy zaledwie jeden weekend pełen atrakcji jakie oferują ośrodki Spa, aby powrócić do formy zarówno fizycznej jak i psychicznej. Pytacie mnie w mailach, gdzie polecam po Nowym Roku spędzić weekend spa -poza Warszawą. Dziś przedstawiam Wam 5 Top propozycji miejsc, na wypoczynek Spa (w odległości max 180km od Warszawy).

Top #1
Wielki Głęboczek 1, 87-313 Brzozie
Zlokalizowany w sercu Pojezierza Brodnickiego, zaledwie 10 km od średniowiecznego miasta Brodnica i w odległości 180km od Warszawy. Pozwala zapomnieć o zgiełku miasta oraz zregenerować energię do dalszej intensywnej pracy. Malownicze położenie zapewniają tu pobliskie pagórki oraz jezioro Forbin. 

Otoczenie lasów i jezior gwarantuje ciszę, świeże powietrze i niepowtarzalny klimat. Spa w hotelu Głęboczek poświęcone jest winoterapii. Pielęgnacja ciała oparta jest na składnikach aktywnych pochodzących z winogron i ich krzewów (m.in. kąpiele winne, peelingi z zastosowaniem pestek z winogron, okłady z winogronowego miąższu).
W hotelu jest kilka stref zabiegowych i relaksacyjnych: winnica spa, watsu, Strefa Łaźni brodnickich,  Alfasfera, Outdoor SPA, Ruchowa Integracja Mięśniowo-Powięziowa.


Top #2
Czachowskiego 56, 26-510 Chlewiska

Zespół pałacowo-parkowy położony w miejscowości Chlewiska koło Szydłowca, u podnóża Gór Świętokrzyskich , w odległości 140 km od Warszawy. 

Ta malownicza i jedna z najstarszych rezydencji ziemiańskich w Polsce usytuowana jest na terenie parku w sąsiedztwie dwóch stawów i znajduje się na liście preferencyjnych zabytkowych parków i ogrodów. Kilkudniowy pobyt z dala od wielkomiejskiego zgiełku i cywilizacji zapewni błogi relaks i odprężenie, a efekt ten wzmocniony zostanie dzięki licznym atrakcjom, jakie proponuje hotel. 

Top #3
Czesława Miłosza 14a, 05-140 Seroc
W odległości 40 km od Warszawy znajduje się nowoczesny hotel ze spa, zlokalizowany nad brzegiem Narwi. Obiekt położony jest wśród lasów nad rzeką Narew. 
Niagara Spa to  podziemna strefa saun i łaźni, w której odbywają się holistyczne ceremonie i aromatyczne rytuały. 

  
Top #4
Jachranka 77, 05-140 Serock
Hotel Warszawianka w Jachrance to nowoczesny kompleks hotelowy oddalony zaledwie o 40km od Warszawy. Obiekt zlokalizowany na skraju mazowieckiej puszczy, wśród malowniczych pól, przygotowany jest dla gości indywidualnych szukających wypoczynku w komfortowych warunkach w ciszy, spokoju i w kontakcie z przyrodą. Dzięki bogatej ofercie orientalnych zabiegów SPA i masaży (wykonywanych przez terapeutów z Indii, Bali i Filipin) można odbyć wirtualną, relaksującą podróż do egzotycznych miejsc świata -bez wyjeżdżania z Warszawy!

Top #5
 Trębki Nowe 100a, 05-170 Zakroczym
Pięknie odrestaurowany XVIII wieczny zespół dworkowo-pałacowy- dworek szlachecki- zlokalizowany 40 km od Warszawy. Pobyt tu pozwala odpocząć od codziennego pędu i nadmiaru stresu przynosząc relaks i odprężenie. Golden Therapy Spa znajduje się w podziemiach zabytkowego hotelu. W ofercie posiadają zarówno pobyty krótkie (jednodniowe), weekendowe lub kilku dniowe.Zobacz także

1 komentarze

  1. Polecam też zerknąć - http://www.cykas.pl/
    Ogólnie spa to klimaty, które powinny zauroczyć każdego i zwyczajnie powinno być spoko. Jak to widzicie?

    OdpowiedzUsuń