Przeobrażenie za pomocą makijażu? Lucia Pittalis opanowała to do perfekcji!

By sobota, grudnia 20, 2014 ,

Do karnawału (6 stycznia-17 luty) już nie długo, jeśli nie macie jeszcze pomysłu na kostium. Może to Was zainspiruje.

Lucia Pittalis, włoska makijażystka jest dla mnie bezsprzecznie mistrzem kamuflażu. Może nadać sobie zupełnie nową tożsamość, za pomocą kilku pociągnięć pędzlem. A wszystko, czego potrzebuje to kilka kosmetyków do makijażu, pędzle i perukę. 

43-letnia artystka najczęściej wybiera postacie znanych muzyków, aktorów - zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Niektóre z przemian Luci to najbardziej ​​kultowe postacie filmowe, takie jak Marlon Brando, Walter White, i Bette Davis. Zmieniała się już także w ikony pop, takie jak Iggy Azalea czy filmowych bohaterów wszech czasów, takich jak Rambo, Rocky, i Don Vita Corleone.
Aby zmienić całkowicie swoją twarz, korzysta z technik poznanych na studiach  z historii sztuki wzbogacając je własnymi elementami. Ale jak sama zdradziła, ​​jej najważniejszym narzędziem w pracy jest obserwacja: "proces badania charakteru - oglądanie zdjęć, filmów, wideo i zapisywanie klatek w miarę potrzeby. Zawsze myślę jak to może wyglądać na mojej twarzy? Jest to rodzaj procesu działającego wcześniej, że muszę wcielić się w tego bohatera. Następnie puszczam w tle muzykę związaną z tą postacią, aby wprowadzić się w odpowiedni nastrój i zaczynam obserwować  swoją twarz w lustrze”.

"Daję sobie wystarczająco dużo czasu na studiowanie mojej nowej postaci, dopiero później zaczynam malować. Czasami może to być tydzień, a czasami zaledwie jeden dzień- w zależności od natchnienia”- dodaje.

Pittalis mówi, że ​​stara się używać kombinacji różnych marek do makijażu w swoich pracach, a akcesoria i peruki kupuje na targach staroci.  

Jak dotąd, jej najbardziej czasochłonną transformacją był Sylvester Stallone z filmu Rocky – zajęło jej to ponad pięć godzin, bo postanowiła stworzyć trzy różne warianty tej postaci: z siniakami i bez. Sama twierdzi, że jej ulubioną postacią, którą do tej pory stworzyła jest Bette Davis. Darzy ją miłością i ceni za wielki talent aktorski. W najbliższym czasie planuje zmienić się w Davida Lettermana.
Artystka ma też kilka rad dla osób, które chcą spróbować swoich sił w „transformacji makijażem”. „Pokochaj daną postać i baw się tworzeniem na miarę własnych możliwości” - mówi.


Więcej prac Lucia Pittalis, możecie zobaczyć na jej Facebook 

Zobacz także

3 komentarze

  1. 20 year-old Data Coordiator Zebadiah Ferraron, hailing from Mont-Tremblant enjoys watching movies like Outsiders (Ceddo) and Letterboxing. Took a trip to Belovezhskaya Pushcha / Bialowieza Forest and drives a Ferrari 375 MM Spider. link strony

    OdpowiedzUsuń