Zrób własne serum z kwasem hialuronowym DIY

By czwartek, grudnia 11, 2014

Jak zrobić własne serum z kwasem hialuronowym? Nieważne czy chcesz je zrobić, aby zaoszczędzić czy po prostu chcesz kontrolować co zawiera Twój kosmetyk do pielęgnacji skóry- jest to jeden z najlepszych domowych przepisów na domowy kosmetyk. Jeśli uważasz, że aby je wykonać musisz być chemikiem- to mylisz się- to bardzo proste!

Kwas hialuronowy odpowiedzialny jest za wiązanie wody w skórze właściwej. Jego jedna cząsteczka jest w stanie związać około 250 cząsteczek wody- co jest genialne dla skóry potrzebującej nawilżenia, z drobnymi zmarszczkami.  Stosowanie preparatów z kwasem hialuronowym nie tylko nawilży skórę, ale spowoduje, że Twoja cera będzie wyglądała młodziej.

Oto czego potrzebujesz, aby zrobić własne serum z kwasem hialuronowym:
- 1g kwasu hialuronowego (w proszku)
- pojemnik na zrobione serum
- 100 ml zimnej wody destylowanej lub wody źródlanej
Co dalej?
Wlej 100 ml zimnej wody do butelki, a następnie dodaj 1g kwasu hialuronowego. Zakręć szczelnie butelkę, a następnie energicznie wstrząśnij kilka razy zawartość. Jeśli po wymieszaniu, mieszanina będzie miała widoczne kawałki- nie przejmuj się, jest to całkowicie normalne. Umieść go w lodówce i wstrząsaj co 5-10 minut.  Zajmie to około 2 godziny do całkowitego rozpuszczenia kawałków i powstania żelu.

Jeśli nie zależy Ci na czasie, możesz po prostu wstrząsnąć mieszaniną tylko raz i zostawić ją na noc w lodówce.

Zrobione serum, możesz używać samodzielnie do pielęgnacji twarzy lub dowolnie mieszać z ulubionym kremem.
Fajne jest to, że możesz je dowolnie dostosować- dodając później do serum co chcesz- w zależności od swoich potrzeb pielęgnacji Twojej skóry, np glicerynę (wiąże wilgoć i zapobiega nadmiernej przeznaskórkowej utracie wody) lub żel aloesowy(nawilża, regeneruje, działa przeciwzapalnie).


Udanej zabawy tworzenia!

Zobacz także

1 komentarze

  1. 50 yr old Analyst Programmer Tessa Girdwood, hailing from Picton enjoys watching movies like "Hound of the Baskervilles, The" and Cryptography. Took a trip to Pearling and drives a Batmobile. ich wyjasnienie

    OdpowiedzUsuń