Niechciane owłosienie twarzy

By niedziela, grudnia 14, 2014 ,

Gładkie, zadbane ciało, bez zbędnego owłosienia – to niezmienny od starożytności kanon piękna. Już wtedy kobiety usuwały niechciane włosy. Dzisiaj post dla tych, którzy czują przerażenie na widok ciemnego meszku pojawiającego się na ich twarzy. Oto kilka sposobów, aby się go pozbyć.

Kremy do depilacji
Możesz pozbyć się niesfornych włosów twarzy za pomocą kremów do depilacji, które dostępne są w drogeriach. Wszystko, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z instrukcjami i środkami ostrożności. Zastosuj krem na obszar problematyczny, zwykle nad górną wargą i pozostaw na kilka minut. Pozwala to substancjom chemicznym na rozpuszczenie keratyny, która jest głównym składnikiem włosów. Dzięki temu usuwamy je od razu. Jednak problemem kremów do depilacji jest to, że włosy ciągle odrastają, ponieważ cebulka włosów pozostaje nienaruszona. Musisz także uważać uważać na reakcje alergiczne na krem.

Nitkowanie
Jeśli jesteś na tyle odważny, aby znieść ból, możesz skorzystać z nitkowania włosów. Jest to starożytna metoda, która powstała na Bliskim wschodzie i zyskała stopniowo popularność w innych krajach. Zasada jest prosta, a wszystko czego potrzebujesz to kawałek bawełnianych nici, skręconych w kilka węzłów, tak że gdy przesuwają się po skórze, są wstanie usunąć każdy włos wraz z jego cebulką. To szybki, łatwy i tani sposób usuwania włosów. .

Woskowanie
Jest jednym z najprostszych i najpopularniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o usuwanie niechcianego owłosienia. Możesz je zrobić w salonie, lub samodzielnie w domu. Domowe zestawy składają się z gotowych pasków pokrytych woskiem, które wystarczy przykleić do skóry i zerwać energicznym ruchem. Gabinetowa metoda polega na naniesieniu płynnego wosku pszczelego na zarost, przyłożeniu bawełnianego paska, który ściągany jest energicznym ruchem. Ta metoda jest lepsza niż tradycyjne golenie maszynką, Włosy odrastają po około 3-4 tygodniach słabsze i rzadsze.

Depilacja laserowa
Procedura ta wykorzystuje wiązkę laserową, której fale mają tę samą długość i niewielką rozbieżność, w związku z tym działają w sposób celowany/wybiórczy na włos, a konkretnie na jego barwnik, nie szkodzą tkankom dookoła. Niszczą cebulkę włosa. Zwykle potrzebne jest 6-8 zabiegów aby pozbyć niechcianego owłosienia na długi czas. Wybierając tą metodę musimy uważać, aby chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym po zabiegu, ponieważ może to spowodować powstanie przebarwień skórnych. Jego wadą jest również fakt, że jest on najbardziej skuteczny dla osób z ciemnym owłosieniem i jasną karnacją. Zabieg może być także dosyć bolesny, kosztowny i wymaga czasu, aby zobaczyć pierwszy efekt trzeba poczekać około 2 tygodnie. 

Laser IPL

Depilacja IPL-em może być również wykorzystywana do usuwania włosów z twarzy. Wykorzystuje ono intensywne światło impulsowe. Wadą urządzeń IPL jest to, że wysyłają one fale różnej długości i przez to rozgrzewają przy okazji tkanki okoliczne. IPL nie działa wybiórczo na włos. Wiązka światła pochłaniana jest nie tylko przez melaninę, ale również przez otoczenie. 

Z doświadczenia wiem, że na 1 zabieg z użyciem lasera jest porównywalny z 3-4 zabiegami IPL, które trzeba byłoby wykonać w tym czasie.

Zobacz także

3 komentarze

  1. zdecydowanie skaza osób z ciemnymi włosami ;(

    OdpowiedzUsuń
  2. ja jestem fanką woskowania, ale ostatnio polubiłam kremy do depilacji wąsika ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. 56 yrs old Health Coach I Nikolas Noddle, hailing from Dolbeau enjoys watching movies like "Legend of Hell House, The" and Community. Took a trip to Kalwaria Zebrzydowska: Pilgrimage Park and drives a Charger. Nazwa domeny

    OdpowiedzUsuń