Świeca do masażu DIY

By niedziela, grudnia 21, 2014

Ciesz się zmysłową przygodą z masażem, dzięki własnoręcznie zrobionej wyjątkowej świecy. To zaskakujący i w pełni naturalny produkt z wosku sojowego lub pszczelego. Wzbogacony jest witaminą E i aromatycznymi olejkami. Po zapaleniu, świeca zamienia się w ciepły, pachnący olej, który zaopiekuje się twoją skórą, zmiękczając ją i wygładzając. Pozwoli ci odzyskać energię po długim, ciężkim dniu i pozostawi na niej delikatne nuty zapachowe. 
Składniki, które musimy przygotować to:
- wosk sojowy lub wosk pszczeli
- masło shea lub masło kakaowe
- olej ze słodkich migdałów lub opcjonalnie ojej jojoba
- olejek eteryczny i witamina E w kapsułkach
- knot bawełniany do świecy

Wykonanie:
Najpierw przygotowujemy naczynie na świecę. Dezynfekujemy je, a dwa patyczki związujemy ze sobą i wkładamy knot do naczynia- pomiędzy patyczki (jak na poniższym zdjęciu). 

Teraz czas na świecę.
Wosk roztapiamy w kąpieli wodnej w rondelku i dodajemy wybrane masło (shea lub kakaowe). Dodajemy pozostałe oleje (sweet almand oil lub olej jojoba) i delikatnie mieszamy.  Uważajcie, aby nie robić tego zbyt energicznie, bo doprowadzi to do powstania bąbelków powietrza. Odstawiamy rondelek i czekamy kiedy nasza mieszanka delikatnie przestygnie – dodajemy kilka kropel olejku eterycznego oraz dodajemy witaminę E (rozcinając kapsułkę) – lekko mieszamy całość i przelewamy do wcześniej przygotowanego naczynia z umieszczonym w nim knotem. Zostawiamy świecę do stężenia i gotowe :)

Jak używamy świecy?
Zapalamy świecę i pozwalamy się jej palić przez około 5-10 minut. W międzyczasie możesz zrobić sobie relaksującą kąpiel. Gdy wosk sojowy zamieni się w olej- zgaś świecę i pozwól mu trochę ostygnąć. Następnie powoli przelewamy ciepły wosk na dłoń i rozkoszujemy się przygodą masażu


Koszt wytworzenia takiej świecy to około 10,00 PLN.

Zobacz także

0 komentarze