Perfumy, które pachną jak 1,400 rodzajów perfum

By środa, grudnia 24, 2014 ,

Everything- niepowtarzalny zapach, który pachnie jak 1,400 rodzajów perfum wypuszczonych w ciągu 2012 roku

Stworzony przez holenderski duet artystów: Lenert i Sander. „Everything” to mieszanka składająca się z 1,400 próbek  perfum wypuszczonych na rynek w 2012 roku. Możecie wyobrazić sobie jak pachnie?

Perfumiarski interes od lat radzi sobie lepiej niż kiedykolwiek. Co roku powstają tysiące nowych zapachów, a ludzie ciągle nie mogą się nimi nasycić. Zainspirowani tym faktem holenderscy artyści Lerent i Sander- postanowili podejść kreatywnie do tematu. Spędzili cały rok na zbieraniu 1,400 próbek wszystkich perfum wypuszczonych na rynek w 2012, a następnie wymieszali je wszystkie w 1,5 litrowym naczyniu. W ten sposób stworzyli mieszankę o nazwie „Everything”. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak może to pachnieć? Czytaj dalej, a masz szansę się dowiedzieć.

Osobiście nie mogę sobie nawet wyobrazić tego zapachu- i czy w ogóle byłabym wstanie nazwać je "zapachem". Podejrzewam, że może to być maksymalny fetor vel smród J. Na szczęście nie muszę się nad tym głowić- Artyści podzielili się swoimi opiniami odnośnie kompozycji w rozmowie z The Huffington Post. "Uważamy, że Everything pachnie zapachem przeciętnego sklepu perfumeryjnego- to fala zapachu, który uderza cię, kiedy tylko do niego wchodzisz"- mówią. "Nasz przyjaciel uważa, że pachną jak Chanel No 5. Uważamy, że tak nie jest, ale podoba nam się pomysł, że wszystkie zapachy 2012 zmieszane razem –dają aromat najbardziej charakterystycznego zapachu w świecie." Podzielili się także anegdotą, że kiedy Lerent popsikany tym zapachem wsiadł do tramwaju- osoby siedzące obok niego- natychmiast zmieniały miejsce. No i wszystko jasne.


Tak, jak myślałam- Ale hej, nie wszystko musi być dla wszystkich ….

Zobacz także

0 komentarze