Joga twarzy - naturalny sposób na zachowanie młodego wyglądu

By środa, lutego 25, 2015 ,

Od dawna sporo słyszę o Face Yoga czyli jodze twarzy. Mam nawet książkę Patrycji Kondrackiej, która również poleca ćwiczenia mięśni twarzy. Kiedy mówię wśród znajomych o moim postanowieniu ćwiczenia mięśni twarzy, widzę na ich twarzach pobłażliwy uśmiech, ale i zdziwienie, że nigdy o czymś takim nie słyszeli. Dziwię się bo w wielu krajach jest ona reklamowana jako naturalny sposób na zachowanie młodego wyglądu. Widać moje rodzime koleżanki prędzej pomyślą o botoksie, naciągną wszelakimi nićmi – niż o jodze twarzy.

Ja natomiast postanowiłam spróbować Face Yogi –  po pierwsze to nic nie kosztuje, po drugie nie może zaszkodzić, o ile tylko pamiętamy o symetrii wykonywanych ćwiczeń i nie marszczymy przy okazji skóry w innych okolicach, a do tego efekty mogą być nie do przecenienia! 

Żeby was nie zanudzać regułkami i filozofiami powiem krótko – joga twarzy to rodzaj gimnastyki mięśni twarzy, która ma na celu przywrócenie skórze jędrności, poprawienie krążenia krwi, eliminację toksyn, wygładzenie i profilaktykę zmarszczek, a w efekcie rozjaśnienie skóry i jej odmłodzenie. Guru od Face Yogi przekonują, że prawidłowo i regularnie wykonywane ćwiczenia są wstanie lepiej niż kremy poprawić owal twarzy, zredukować głębokość zmarszczek i zapewnić relaks zmęczonej skórze. Uważam, że ma to sens, ponieważ w skórze twarzy znajduje się ponad 50 mięśni, które można ćwiczyć tak jak każde inne. Dzięki regularnemu treningowi zwiększają one swoją objętość, a tym samym poprawia się ich napięcie.

Na Youtube bez problemu znajdziecie filmiki z ćwiczeniami mięśni twarzy różnych ‚face yoga guru’. Możecie więc wybrać sobie osobę, która według was objaśnia i przemawia najjaśniej, a przede wszystkim działa na was motywująco co najmniej jak Chodakowska :). Dla mnie jest to zdecydowanie Annelise Hagen i Fumiko. Na początku warto wykonywać ćwiczenia przed lustrem, aby kontrolować ruchy mięśni – to pozwoli uniknąć w przyszłości ewentualnych złych nawyków.

Dla ciekawych tematu, załączam film Annelise Hagen – Yoga Face guru z USA :

Oto 5 moich ulubionych ćwiczeń z książki The Daniele Collins Face Yoga Metod:

Dobre na: opadające powieki, kurze łapki, worki pod oczami
Alternatywa dla:  botox i plastyka powiek górnych
Krok 1: Naciśnij oba środkowe palce w wewnętrznym kąciku brwi, a następnie palcami wskazującymi, naciśnij w miejscu zewnętrznych kącików brwi.
Krok 2: Spójrz w sufit, i podnieść dolną powiekę do góry – tak jakbyś chciała zrobić silnego zeza, a następnie rozluźnij.

Etap 3: Powtórz całość jeszcze sześć razy i zakończ przez uciśnięcie cała dłonią powiek przez około 10 sekund
Dobre na: zmniejszenie bruzd nosowo wargowych i zwiotczenie skóry
Alternatywa dla:  liftingu twarzy i wypełniaczy 
Krok 1: Ukryj zęby- składając literę "o" z kształtu ust.
Krok 2: Uśmiechnij się naturalnie- bez odkrywania zębów. Powtórz sześć razy.  
Krok 3: Następnie przytrzymaj palcem wskazującym na brodzie kształt uśmiechu podczas składania ust. Za pomocą palca poruszaj szczęką w górę i w dół, głowa pochyla się łagodnie. Relax. Powtórz całość jeszcze dwa razy.

Dobre na: Poziome zmarszczki na czole 
Alternatywa: Botoxu
Krok 1: Połóż obie ręce na czole skierowane do wewnątrz i rozsuwaj/rozkładaj wszystkie palce od brwiami i linii włosów, tak jakbyś chciała rozciągnąć zmarszczki
Krok 2: Delikatnie zamiataj palcami na zewnątrz przez czoło, stosując lekki nacisk na skórę.
Krok 3: Relaks i powtórz całość 10 razy
Zachęcam, spróbujcie- to świetna zabawa. Pierwsze efekty widać już po 2-3 tygodniach – skóra jest wyraźnie napięta dzięki naturalnemu liftingowi. Co ważne, ćwiczenia można wykonywać o każdej porze i niemal w każdym miejscu 
Dobre dla: Głębokie worki pod oczami i opadające brwi 
Alternatywa: plastyki powiek dolnych

Krok 1: Umieść palec wskazujący pod każdym okiem w poziomie, wskazując palcami w kierunku nosa.
Krok 2: Górną wargę ułóż tak jakbyś chciała zakryć nią zęby, podobnie dolną wciągnij do wewnątrz zasłaniając zęby.
Krok 3: Potrzepotaj górnymi powiekami, patrząc na sufit przez 30 sekund.
Dobre dla: Zmarszczki i luźna skóra na szyi. 
Alternatywa: liftingu
Krok 1: Patrząc na wprost, połóż opuszki palców w dolnej części szyi i lekko przytrzymaj skórę do dołu, wykonując delikatny ruch odchylenia głowy do tyłu.
Krok 2: Przywróć głowę z powrotem do klatki piersiowej i powtórzyć jeszcze dwukrotnie.
Krok 3: Na koniec, spróbuj wygiąć kąciki ust w dół tak daleko, jak to możliwe. Umieść opuszki palców na obojczyku i spróbuj położyć kciuki na brodzie mniej, więcej na wysokości kącików ust, tak aby wskazywały w górę. Przytrzymaj przez cztery głębokich oddechy.
Zachęcam, spróbujcie- to świetna zabawa. Pierwsze efekty widać już po 2-3 tygodniach – skóra jest wyraźnie napięta dzięki naturalnemu liftingowi. Co ważne, ćwiczenia można wykonywać o każdej porze i niemal w każdym miejscu.

Podejmujecie wyzwanie? ćwiczymy?

Zobacz także

17 komentarze

 1. Bardzo mi się podoba ta joga twarzy- dodałam do zakładek:) I pomogło mi to nawet przy okazji na ból głowy :D
  zapraszam do mnie- http://katldark.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przekonam się póki nie sprawdzę ;)
  Zapraszam do siebie,
  http://worldofbookss.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Nooo, Kochana, zaciekawiłaś mnie tematem :) Fajne, a nawet zabawne są te ćwiczenia z filmiku :) Wypróbuję, dzięki za ten wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne tylko znając siebie pewnie bym to zrobiła raz albo dwa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Również spróbuję. Ja dostałam dietę na jeden miesiąc. Sporo przepisów zostanie ze mną na dłużej. Cóż, można by powiedzieć, że wiem jak się odchudzać tylko po prostu u mnie z silną wolą jest nie halo :D Ale zaczęłam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. tez mam książkę Patrycji Kondrackiej, ćwiczyłam nawet regularnie ponad miesiąc, efekty były, chyba z powrotem wrócę do ćwiczeń lub wybiorę coś co poleciłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 7. o masażu twarzy oczywiście słyszałam, ale o yodze czytam po raz pierwszy;)
  :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ... ale super! Ćwiczę.. szczególnie to coś na worki :D !

  OdpowiedzUsuń
 9. nigdy wcześniej o tym nie slyszałam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Interesujący post ;))
  co powiesz na wspolna obserwacje ? :)
  http://xblueberrysfashionx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. O fajnie, że wrzucilas instrukcję. Ja obecnie testuję masaż Tanaka.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja chodziłam na masaże,do takiej masażystki, która jest wychwalana na forach i powiem Wam, że efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Policzki mam jak bym miała implanty, poprawił mi się owal i cera. Czego chcieć wicej. POLECAM!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja też chodziłam na masaże połączone z akupresurą i odbudową mięśni na ul. Francuską 47 i też jestem bardzo zadowolona. To naprawdę DZIAŁA. Tylko na początku lepiej oddać swoją twarz, w profesjonalne ręce.

  OdpowiedzUsuń
 14. A jak widzisz to - https://www.lesnydwor.karpacz.pl/lesny-dwor/wydarzenia/atrakcje-dla-dzieci-w-karpaczu? Także dla utrzymania żywotności. Jak się zapatrujesz na ten temat? Tam mają też atrakcje dla dzieci w Karpaczu. Słuszny kierunek?

  OdpowiedzUsuń