Nowa aplikacja L’Oreal- ‘Makeup Genius’ App.

By wtorek, grudnia 16, 2014 ,

Jeśli kiedykolwiek miałaś problem przy zakupie nowego produktu kosmetycznego- lub dobraniu odpowiedniego odcienia fluidu do swojego tonu skóry- bo np. drogeria nie posiadała wersji testowej – L’oreal ma na to rozwiązanie high-tech.

Nowa aplikacja na smartphony- Makeup Genius App, pozwala użytkownikowi wykonać wirtualny makijaż siebie- w czasie rzeczywistym. Jak postać w grze wideo, Twoja twarz stanie się w rzeczywistym czasie płótnem, na którym możesz przetestować wszystkie odcienie produktów L’oreal, aby dowiedzieć się jakie kolory pasują do Ciebie. Pozwala to konsumentom zobaczyć, jak wygląda dany kosmetyk po aplikacji. Możesz również zakupić wybrany produkt, bezpośrednio z poziomu aplikacji.Nad jej stworzeniem pracowało dwa lata 15 naukowców i inżynierów. Aplikacja pokazuje twarz w czasie rzeczywistym jak lustro, korzystając z technologii 3D do wykonania wirtualnego makijażu. Porusza się z Wami i dostosowuje się do ponad 400 różnych rodzajów oświetlenia- tak, aby zadowolić wszystkich klientów bez względu na kolor skóry czy narodowość.

Wszystko to za sprawą technologii powszechnie używanej do produkcji filmów i gier video, która jest zdolna do przechwytywania 64 konkretnych punktów na twarzy i wychwytywania 100 różnych jej wyrazów. Za jej rozwój odpowiada firma Image Metrics- współpracująca z L’oreal-  odpowiedzialna miedzy innymi za niesamowite efekty wizualne w filmie „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”. Film ten zdobył Oscara za najlepszą charakteryzację i najlepsze efekty wizualne, gdzie obserwujemy przemianę głównego bohatera (Brad Pitt) na wszystkich etapach swojego życia- będąc oszałamiająco wiarygodnym. 

Mimo, że aplikacja została tylko dopuszczone do iPhone i iPad za darmo, L'Oréal ogłosił, że Android będzie dostępna w 2015 roku.


Czy spróbujesz następnym razem użyć  Makeup Genius zanim coś kupisz ? Daj znać w komentarzach poniżej lub na Facebooku

Zobacz także

0 komentarze