MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA - MEZOROLLERY , DERMAROLLERY

By sobota, listopada 01, 2014


Nie sposób czytając prasę kobiecą i przeglądając portale urodowe, nie natknąć się na wzmiankę czy artykuł na temat mezoterapii mikroigłowej i derma rollerów. Zwolennicy twierdzą, że są lepsze niż lasery i wszelakie dermabrazje, do tego te niesamowite zdjęcia przed i po. Internetowe fora są zalane informacjami (jak i dezinformacjami) na ten temat. Wysłuchawszy wszelkich opinii, postanowiłam przyjrzeć się sprawie z całą surowością i skonfrontować je z moją zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Zanim zacznę, muszę powiedzieć, że opinie o tym zabiegu są zróżnicowane.

Ale po kolei. Co to w ogóle takiego jest mezoterapia mikroigłowa i jakie rodzaje dostępne są na rynku? Czym różnią się? Którą wybrać?

Żeby było czytelnie początku uściślijmy, że mezoterapia mikroigłowa/ mezzoroller/ derma roller to nazwy stosowane na rynku zamiennie do określenia tego samego rodzaju zabiegu (mikronakuwania skóry). Różnia się tylko przyrządem wykonania. Mezoterpia mikroigłowa może być wykonana dermapen'em lub derma rollerem. 

Dermapen to urządzenie wyposażone w zależności od firmy 11-12 pulsującyh igieł, których długość możemy regulować od 0,2-2,5 mm. Natomiast derma roller to przyrząd do w kształcie ruchomego wałeczka wyposażonego (w zależności od producenta i modelu) od 190-450 bardzo ostrych i cienkich mikro igiełek z tytanu bądź ze stali chirurgicznej. I choć sama nazwa zabiegu wskazuje na igły w skali mikro- budzi ono przerażenie nawet u największych twardzieli :)

Nie ma się czego bać, jest to zabieg polegający na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny przy pomocy mechanicznej stymulacji. To właśnie dzięki technologii pozwalającej na frakcjonowanie (nakłuwanie) skóry mikroigłami (0,25-2mm- długości igły) w naskórku powstają „mikrotunele”,  które pozostają otwarte przez około 20 minut po wykonaniu zabiegu i dają możliwość głębokiego wprowadzenia wybranych substancji aktywnych w głąb skóry (o właściwościach określonych przez potrzeby waszej skóry) w ilości kilkaset razy większej.  Poza tym mikronakłuwanie powoduje powstawanie w skórze mikrourazów, które prowokują ją do licznych reakcji naprawczych i stymulujących  procesy naprawcze w tym do wzrostu częstotliwości podziałów fibroblastów, które zwiększają produkcję włókien kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.

Mezoterapie mikroigłowe i mezorollery/ derma rollery (dyski z zainstalowanymi igłami na rolce) mogą być stosowane naskórkowo i skórno-naskórkowo (zależnie od długości stosowanej igły). W przypadku igieł powyżej 1 mm dochodzi do naruszenia powłoki skórnej, co często skutkuje krwawieniem. Polecam wam wykonywanie ich w gabinecie pod kontrolą wykwalifikowanego kosmetologa. Ponadto, posiada on maść znieczulającą :) np. EMLA. Przy takich parametrach derma rollera bez znieczulenia – nawet największy twardziel „wymiękka”, gdyż zabieg jest nieprzyjemny i bolesny.

Mało z nas wie, że w celu aktywacji własnych czynników wzrostu przez płytki krwi musimy oddziaływać igłami na głębokość powyżej 1 mm. Stosując preparaty bezpośrednio na skórę bez mikronakłuć, w głębsze warstwy skóry przenika tylko około 0,3% składników aktywnych.


Zazwyczaj w zabiegach na twarz, których głównym celem jest stymulacja fibroblastów i odnowa kolagenu, wykorzystuje się długość igieł od 0,25 do 0,5 mm. W przypadku blizn potrądzikowych długość igieł wydłuża się do ok. 1 mm.W zabiegach stosowanych na inne partie ciała długość igieł nie przekracza 2 mm. Są to zabiegi niwelujące rozstępy, cellulit i wiotkość skóry okolic brzucha, a także poprawiające sprężystość skóry ramion i ud.


Poniżej zamieszczam tabele zastosowań w zależności od długości igieł rollera:Na dzisiaj to już wszystko. A już za tydzień postaram się Wam przybliżyć jak rozpoznać oryginalny roller. Jeśli macie pytania, bądź chcielibyście podzielić się waszymi spostrzeżeniami – zachęcam do kontaktu w komentarzu poniżej.

Zobacz także

1 komentarze

  1. 29 yr old Environmental Tech Arthur Babonau, hailing from Manitouwadge enjoys watching movies like Prom Night in Mississippi and Mountain biking. Took a trip to Madriu-Perafita-Claror Valley and drives a Mercedes-Benz SSK Roadster. prosto ze zrodla

    OdpowiedzUsuń