Sprawdź co Twój pryszcz mówi o Tobie

By piątek, listopada 21, 2014 ,


Czy miewacie tak, że wypryski pojawiają się Wam zawsze w tych samych miejcach? Według medycyny chińskiej lokalizacja trądziku może informować o różnych głębszych problemach zdrowotnych...

Twoja skóra często odzwierciedla wewnętrzny stan zdrowia Twojego organizmu. Poprzez "mapowanie" i analizę miejsc występowania wykwitów, można zrozumieć co powoduje trądzik i zapobiec kolejnym zmianom.


Poniżej zamieszczam Wam dokładnie opisane rejony twarzy i "możliwych" winowajców  problemu.


Strefa 1 i 3 - układ pokarmowy i pęcherz moczowy
Możliwe przyczyny wyprysków w tym obszarze sugeruja, ze możesz mieć problemy z trawieniem lub nie przyswajasz niektórych produktów które spożywasz, eliminując je z organizmu. Jeśli występują u Ciebie wypryski wokół czoła- oznacza to, przyczyną może być, że spożywasz duże ilości tłuszczu, za dużo cukru i przetworzonej żywności w diecie.

Strefa 2- Wątroba 
Nadmierna wrażliwość na alkohol i produkty mleczne uważane są za prawdopodobną przyczynę wypryskow w tym obszarze.

Strefa 4, 6 , 8 i 10 - Nerki 
strefa ta obejmuje cienie pod oczami, a także wykwity. Może to być spowodowane słabym krążeniem, problemami związanymi z pęcherzykiem żółciowym, paleniem i dietą bogatą w tłuszcze. Główną przyczyną jest odwodnienie organizmu. Należy zminimalizować alkohol i napoje gazowane, a zwiększyć ilość wypijanej wody, aby przełukać nerki. Pamiętajcie, że sól nie jest naszym przyjacielem!

Strefa 7 - Serce
Zaparcia, słabe krążenie i wysokie ciśnienie krwi to główne problemy zwiazane z pojawiającymi sie wypryskami na nosie. Ponownie nieodpowiednia dieta jest przyczyną tych problemów. Należy zwiększyć spożycie owoców i warzyw, unikać soli (podwyższa ciśnienie krwi). Czynnikiem zewnętrznym może być nie odpowiedni pędzel do makijażu (rodzaj włosia)

Strefa 5 i 9 - Problemy z oddychaniem
Jeśli jesteś palaczem, masz alergię lub inne problemy związane z płucami, jest to prawdopodobnie miejsce w którym może u Ciebie występować trądzik lub popękane naczynka krwionośne. Zwróć również uwagę na makijaż. Być może produkty które używasz, nie są odpowiednie dla twojej cery.

Strefa 11 i 13 - Hormony
Wykwity w tym obszarze są wynikiem zmian hormonalnych i działaniem zwiekszonego stresu. To jeden z częstszych obszarów problematycznych pojawiających się raz w miesiącu u kobiet (owulacja). Jeśli stosujesz tabletki antykoncepcyjne, one również mogą powodować występowanie trądziku w tym obszarze.

Strefa 12 - Brzuch
Ta okolica również oznacza, że masz problemy trawienne. Pomocne będzie spożywanie produktów z dużą zawartością błonnika (otręby) i łagodny detox.

Strefa 14 - Choroba
To może być znak, że organizm walczy z jakąś uporczywą infekcją bakteryjną. Aby zwiększyć odporność- unikaj stresu i przejdź na dietę owocowo-warzywną.

Ciekawa jestem czy zgadza się to z Twoimi obserwacjami? Napisz która strefa jest Twoim największym problemem?


Zobacz także

0 komentarze