Czy zabiegi kosmetyczne przyszłości będą sugerowane przez komputery?

By czwartek, stycznia 15, 2015


Firma Panasonic zaprezentowała na targach Consumer Electronics Show inteligentne lustro, które mogłyby równie dobrze zastąpić wizytę u dermatologa czy zasugerować Ci zabiegi spa. To eleganckie lustro jest w stanie analizować Twoją skórę w taki sposób, aby wskazać problemy skórne, zapewniając przy tym przydatne porady kosmetyczne, a nawet kilka porad dotyczących makijażu. Przy pomocy pilota lub poleceń głosowych możemy nanieść na swoją twarz różne wersje makijażu sprawdzając, który będzie nam w danym momencie najbardziej odpowiadał. Możemy również wypróbować nowe fryzury czy różne formy zarostu.

Sprzęt wykorzystuje technologię rzeczywistości rozszerzonej tj. osoba widzi swoją twarz z naniesionymi zmianami w czasie rzeczywistym. Dowiaduje się, jak dany makijaż/fryzura wygląda w innym świetle, dzięki czemu możemy dopasować, czy wybrany makijaż będzie prezentował się estetycznie nie tylko w środku dnia, ale również wieczorem.
 
Rozwiązania tego typu są od pewnego czasu testowane przez różne firmy – przykładem są np. wirtualne przymierzalnie, w których nie trzeba zakładać odzieży, gdy wpadnie nam w oko – wystarczy stanąć przed urządzeniem i wskazać właściwe ubranie. Maszyna pokaże, jak będzie się w nim wyglądać. Teraz przyszedł czas na podobną funkcję w dziedzinie pielęgnacji

Czy jest to sprzęt będący marzeniem każdej osoby dbającej o swój wygląd? Oceńcie sami


Zobacz także

1 komentarze

  1. Technologia jak najbardziej idzie w tym kierunku:) Warto z tego korzystać:)

    OdpowiedzUsuń