Laurie Simmons: How We See

By czwartek, maja 14, 2015Buszując w sieci natykam się od czasu do czasu na ciekawe projekty, zdjęcia czy informacje związane z szeroko pojętym lalkowaniem. Kilka miesięcy temu trafiłam na stronę znanej amerykańskiej fotografki Laurie Simmons, którą od tamtego czasu namiętnie obserwuje.

Teraz Laurie Simmons postanowiła zmierzyć się z na pozór oczywistym tematem. Artystka, poprzez swoje niezwykle zdjęcia, chciała sprowokować do myślenia na temat roli modelki we współczesnym świecie. Fotografie pokazują dziewczyny, które wydają się po prostu pozować do portretów, jednak w rzeczywistości mają zamknięte oczy. Iluzję hipnotyzującego spojrzenia tworzy perfekcyjnie wykonany make up na powiekach – wygląda, jakby oczy były otwarte. Wystawę można podziwiać w Muzeum Żydowskim w Nowym Jorku.

Jestem bardzo ciekawa co myślicie o tym projekcie i samym pomyśle makijażu? 

Zobacz także

4 komentarze

 1. widać perfekcje na początkowych zdjęciach niestety na 3 ostatnich cos poszło nie tak, ale sama idea bardzo fajna, ostatnio też interesuję się coraz więcej różnymi akcjami w sieci :)

  mam prośbę, mogłabyś poklikać w linki w moim ostatnim poście? to dla mnie bardzo ważne http://jzabawa11.blogspot.com/2015/05/wspopraca-z-dresslink-prosba-o.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne wykonanie :) Zdaje się, że widziałam taki motyw w "Piratach z Karaibów" ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przerażające te makijaże :) do tak mocnego na pewno przyda się dobry płyn do demakijażu, polecam taki: sklep.malpex.pl/produkt/marion-cera-i-oczy-plyn-micelarny-do-demakijazu-detox-150ml/

  OdpowiedzUsuń